Úvod » Komentáře k zápasům » Komentáře k zápasům 2016/2017

HC Sněhuláci - HC CODA Praha 5:4

publikováno 11.10.2016 (aktualizováno 14.10.2016)

13.10.2016, Letňany 18:10

Tentokráte jsme tahali za kratší konec celý zápas. Soupeř vstřelil svůj první gól z první útoku na kasu a od té doby jsme se stále pouze dotahovali. Hrálo se hlavně na polovině Sněhuláků, ale bohužel bez efektu v podobě vstřelené branky ze strany Cody. Pak se vždycky utrhnul nějaký sněhulák a dojel k naší brance a dal góla. Takto se hrála celá polovina utkání, kdy se Sněhuláci dostali až na 4:0. Pak se sudímu probrala píšťalka a zjistil, že může i vylučovat. Bohužel to zjistil jenom na straně Cody a tak nás poslal do čtyř. K tomu přidal jeden osobní trest za "kokota" ve verbálním podání a tak jsme hráli na 8 útočníků a tři beky až do poloviny třetí třetiny. Paradoxně to byla spíš výhoda pro nás, protože se nám podařilo korigovat výsledek na 4:2 během našeho oslabení díky mladýmu Tolkimu, který gólmana Sněhuláků nekompromisně 2x rozesmutněl. Evidentně na malém "zámořském" kluzišti jsme si v pěti překáželi. Soupeř však opět z breaku ujel po levé straně a našel skulinku mězi Zajdou a jeho bližší tyčí a bylo to zase 5:2. Hra se opět hrnula spíš na branku domácích, ale nedokázali jsme využít řadu šancí, které se nabízeli našim útočníkům. Nakonec zase zaúřadovala obrana. Tolki dorážkou z bezprostřední blízkosti branky na 5:3. Poslední úspěch se dostavil po tlaku na branku a střele od modré, kdy pohotově Bláža doklepl do kasy na 5:4. Do konce bylo asi 5 minut, ale nám se už nepodařilo ani při prázdné vlastní brance dát gól alespoň na zasloužený bod za remízu.

Další zápas na Spartě v Holešovicích (velká hala) 26.10.2016 od 20:00 proti Kohoutům. Dobře hrající a nám známý soupeř, se kterým jsou zápasy opravdu o hokeji.