HC Smečka Sion - HC CODA Praha 4:4

publikováno 18.01.2016

18.1.2016 Slavia Eden 21:15

Odvetné utkání se Smečkou jsme si odehráli na Slávii. Hlavně Frantovi Zahymu se tam moc nechtělo. Měl strach ze sešívané vyrážky! Utkání ve slušném tempu, kdy soupeř vždy měl trochu navrch. Coda celý zápas dotahovala skóre. Smečka se ujala vedení díky své skvělé první lajně a výsledek se posunul záhy až na 2:0. Coda se pak také vzpamatovala a dorovnala na 2:2 a začalo se od nova. Soupeř zase zatlačil Codu do defenzivy a posunul skóre opět na rozdíl dvou branek. S tím se však nesmířily naše útočné řady a tak i díky lepšímu bruslení v závěru dokázala Coda srovnat krok i skóre na konečných 4:4. Výsledek tedy odpovídá hře i bojovnosti. Hezký hokej z obou stran, který se ke konci trochu přiostřil, ale vše v rámci pravidel. Codu podržel skvělý gólman, jenž i díky patřičné dávce štěstí a umu nedovolil Smečce vstřelit více gólů, než na konci utkání ukázalo skóre. Z obou stran bylo výrazných šancí více, než dost, ale oba dva brankáři byli v zásadě proti, se otáčet do kasy pro puky. Odveta se tedy opakovala v podobných ukazatelích jako první utkání na našem domácím ledě, kdy jsme se Smečkou remízovali 1:1. Škoda ztráty bodu, ale s ohledem na sestavu soupeře si myslím, že to nakonec byl zisk. Uvidíme, jak se Smečka připraví svojí sestavou na své další soupeře.

Další utkání máme již tuto neděli na domácím ledě proti SSSR. Máme profihokejce co oplácet. Podzimní porážka 11:4 nám zbytečně sebrala dva body, ale nastartovala dlouhou šňůru bez porážky. Klidně bych nastartoval tu šňůru už s profíkama a nečekal až na dalšího soupeře. Uvidíme, jak se poskládáme na zápas a jak se dostaví soupeř, protože minule jich bylo asi 50.