Úvod » Komentáře k zápasům » Komentáře k zápasům 2015/2016

HC Stará Kovárna - HC CODA Praha 1:4

publikováno 07.01.2016 (aktualizováno 14.01.2016)

13.1.2016 Letňany 19:25

První letošní utkání jsme přijeli odehrát do Letňan s hráči HC Stará kovárna. Super čas, super soupeř a výborná docházka na obou střídačkách. Management tohoto utkání jsme museli vzít do vlastních rukou, jelikož se Tichotolknerov odvezl do Rakouska na hory nabrat síly na zbytek letošní sezóny. Klid v šatně a na hokejkách byl opravdu znát a dokonce na sebe nemohli Tolíci ani řvát na střídačce. Martin se tedy mohl věnovat plně hře. Uvidíme, co přinese pondělní návrat prezidenta do sestavy. Utkání začalo v pěkném tempu a ani jeden ze soupeřů neměl vyloženě navrch. Když už se utrhl útok na jedné, či druhé straně, tak zaúřadovali výborní gólmani z obou týmů. Zápas se v prvním dějství nedočkal branky a tak jsme s napětím čekali, komu se povede skórovat jako prvnímu. Po nenápadné akci druhé lajny z počátku 2. třetiny se podařilo sice puk dostat za záda gólmana domácích, ale rozhodčí byl neoblomný a za postavení hráče v brankovišti branku neuznal. Nijak to však nepomohlo a zhruba v polovině druhého dějství nabral Tolky puk na hada, projel celým hřištěm a blafákem překonal, tentokráte regulérně, gólmana Kovárny. Coda vedla 1:0. Soupeř nebyl rád a taky to dal hned najevo. Po vhození si dvakrát přijel do našeho obranného pásma obhlídnout situaci a pak po naší ztrátě puku u mantinelu nahrál jejich levý bek před kasu, kde jsme si nepohlídali jejich důsledné křídlo a bylo to po pár sekundách 1:1. Všechno opět od začátku. Ke konci 2. třetiny jsme se dostávali do tlaku, ale chybou ve středním pásmu nás poslal rozhodčí do čtyř a soupeř měl možnost přidat na svém skóre branku. Špatnou rozehrávkou v našem obranném pásmu však soupeř ztrácí puk a toho se zmocnili naši obránci, kteří pasem na Tolíka poslali Martina do breaku v oslabení. Ten nezaváhal a poslal Codu do vedení 2:1. Utkání stále ve stejném tempu a Coda ani soupeř nechtěli odejít s porážkou z tohoto měření sil. Třetí třetina začala ve stejném duchu jako dvě předchozí. Hra zleva doprava, rychlé přechody přes střední pásmo, výborně bránící soupeř. U nás to v obraně občas trochu hořelo. My jsme však měli „nahráno“ o gól a tak jsme mohli trochu vysunout hru. Soupeř náhle ztrácí puk ve své třetině a důslednost naší dorostenecké lajny zaznamenává třetí branku do sítě soupeře. Po vstřeleném gólu opět nastupuje naše horlivost a opět hrajeme ve čtyřech. Soupeř však nevyužívá početní převahu a naopak odhazováním puku z naší třetiny posunujeme čas hry ke zdárnému konci s lepším skóre na naší straně. V závěru soupeř odvolal gólmana, který do té chvíle byl jednou z největších opor soupeře. Kovárna nás zatlačila do našeho obranného pásma, ale nedokázala si vzájemně vyměnit puk s pozitivním výsledkem. Naopak ztráta pásma a následně i puku ve středu dovolili vyvést Patrikovi puk až za prázdnou branku soupeře, v jednu chvíli jsem si myslel, že si pojede nahrát ještě jednou dokola s naším gólmanem, nahrává zpět před branku, kde do opuštěné klece dává (myslím asi Pavel) náš útok 4. a poslední gól utkání. Hvíííízd, rolba, plácání po helmách a „pacičky“. Konec utkání s výsledkem pro nás více než pozitivním. Soupeř, i přes pozici v tabulce, patří k těm urputným a vytrvalým. Nikdy jsme s Kovárnou neměli lehkou práci a až snad na jedno dvě utkání, co je za tu dobu znám, se zápas vždy hrál velmi vyrovnaně.

V šatně jsme se všichni shodli, že utkání i hokej byly opravdu parádní a i když bychom remizovali, či prohráli, rozhodně jsme si zahráli bezva hokej. Klobouk dolu před výkonem soupeře, ale hlavně i před bojovností hráčů Cody a hlavně veliká pochvala za docházku. Musím říci, že se několik hráčů ani nemohlo vejít do sestavy. Je určitě milejší vybírat z většího množství, než to lepit v osmi lidech. Tento úkol, ale čeká na pondělní zápas již zase na Milana, který se vrátí z hor, pln zážitků a sněhu v kapuci. Hned toto pondělí hrajeme na „sešívaném“ prvoligovém stadionu v Edenu na Slávii od 21:15 s další urputným soupeřem, který je těsně v závěsu za námi v tabulce a to s HC Smečka Sion. Doufejme, že si z tohoto venkovního „tripu“ přivezeme další dva body. Poslední měření sil z podzimu nás podělilo remízou.