Úvod » Komentáře k zápasům » Komentáře k zápasům 2015/2016

Yellow Stars - HC CODA Praha 3:7

publikováno 02.12.2015 (aktualizováno 07.12.2015)

6.12.2015 Nikolajka 18:30

Dneska to nebude komentář z těch jednoduchých. Zápas jsem vynechal a tak mám jen útržkovité informace, co se dělo na Nikolajce v nedělní podvečer, ale prakticky vím málo i z celého víkendu! Na náš domácí stadion jsme přijeli tentokráte jako hosté a přivítali nás Žluté hvězdy, které až do včera neměly žádnou porážku v tabulce. Účast na utkání i přes absenci některý „klíčových“ hráčů (běžně nosím klíče od šatny), byla obstojná, ba až nadprůměrná. A tak se stalo, že Tolki směřoval do 3. útočné řady, což u něho vyvolalo v první chvíli trochu třas a zaražený dech, ale nakonec se s tím srovnal i díky skvělé výchově jeho rodičů. Soupeře Coda rozbila hned na počátku zápasu a kolem 3. minuty byl stav ukazatele (rozuměj zápis sudího) 3:0 pro hosty. Soupeř asi trochu ztratil kontakt se zápasem, ale záhy se podařilo při naší přesilové hře nádherně Tolkimu uvolnit bránícího útočníka soupeře, který ujel a sám na Zajdu vsítil první úspěch soupeře v utkání. Kde, že jsou ty rady „nehrajeme křižně přes pásmo“, „pomáháme si nahrávkou se spoluhráčem“, nebo „nehraj to na slepici“! Soupeře korekce výsledku nakopla a byl lepším týmem do konce druhé třetiny. Naštěstí již nedokázal vsítit další gól do naší sítě a tak se 3. dějství začalo za stavu 3:1 pro barvy Cody. Počátek třetiny vyrovnaná hra, na přelomu 10. minuty poslední periody přebírala zápas do svých rukou Coda a dokázala tlak zúročit dalšími 4 brankami, které definitivně hvězdy dorazily. I přesto soupeř dál hnal svůj útok před naší branku a také díky chybám v defenzívě dokázali ještě korigovat výsledek na závěrečných 7:3 ve prospěch Cody. Skvělý výkon Zajdy v kase, který se i díky předvedenému výkonu v tomto utkání, rozhodl na týden emigrovat a zkusit hokejové štěstí trochu jižněji a východněji. Další veliká pochvala pro Kubajze Vachka, který střihnul hatrick a i díky upozornění Milana, se můžeme Těšit na RUM v akci. Utkání v klidu a bez zbytečných nervů, hokej príma a účast na obou stranách příkladná.

Tento týden v neděli se potkáme v posledním letošním ligovém zápasu s týmem Kohoutů, kteří doposud nemají v tabulce prohru. Utkání začíná v neděli 13.12.2015 v 19:30 na Nikolajce. Pevně věřím, že se sejdeme alespoň v usnášení schopném počtu na dvě lajny a do tabulky přidáme další body.