Úvod » Komentáře k zápasům » Komentáře k zápasům 2015/2016

HC Suchdol Sabres - HC CODA Praha 3:6

publikováno 23.11.2015 (aktualizováno 27.11.2015)

26.11.2015 Kralupy nad Vltavou 21:30

Předehrávka 17. kola letošního ročníku soutěže. Se 14-ti denním odstupem jsme se sešli opět se Šavlemi. Tentokráte na jejich domácím ledě v Kralupech nad Vltavou v podvečer. Obě dvě střídačky se tentokráte sešly v hojnějším počtu pro hokejové utkání než při posledním měření sil. Je evidentní, že zápasy venku některým Šavlím nesvědčí a hrajou asi spíš jen doma. My jsme ubrali jednu lajnu dopředu oproti poslednímu utkání se Šavlemi, ale nakonec jsme dvě pětky dali dohromady a nedodrželi tak tradici našich střetnutí v Kralupech, kdy začínáme zápasy v pěti až šesti hráčích s gólmanem. Díky navýšenému počtu hráčů ve žlutých dresech se utkání začalo ve slušném tempu. Mě to teda alespoň přišlo, ale je pravda, že dneska pro mě už i tramvaj jezdí rychlostí dva Machy! I přes počáteční tlak a závary před naší brankou se nakonec podařilo otevřít skóre právě Codě. Martin natáhnul až se čepelí dotknul stropu a šup, bylo to 1:0. Soupeř, ale nijak dlouho neotálel s odvetným úderem. Po závaru před brankou a chybě (mojí) v obraně se podařilo soupeři srovnat skóre důslednou hrou v brankovišti. Za to jsem hned byl potrestán jemným pozdravem do huby rukavicí (dlužno říci, že neúmyslně), takže dneska ráno jsem si banán k snídani musel nakrájet na placičky, abych ho mohl vůbec sežrat. Dneska rozhodně nebudu jíst žádné věci, co mají v průměru více jak 2,5 cenťáku. Pak následovala hra bez branek. Dvě vyloučení našeho nejagresivnějšího hráče večera Linďáka. Soupeř nepotrestal ani faul Milana, který zatáhl za ruční brzdu při breaku soupeře. Sudímu nezbývalo než nařídit samostatný nájezd, který jeden z nejlepších hráčů soupeře zahodil i díky trpělivost Dana v kase, který jeho kličku vykryl přesunem k tyčce. Skóre se posunulo až po vysunutí naší obranné dvojice do středu hřiště, kdy neskutečným prohozem soupeřovic beka se pro mě uvolnila celá třetina a ranou, na kterou si cestou sedli dvě mouchy a tři vinné mušky, se puk dostal za záda jinak výborného gólmana. Do konce prvního dějství jsme posunuli skóre ještě na 3:1, ale tím se vystřílel prach na obou stranách. Alespoň co se týče první třetiny. Ve druhé třetině nás soupeř přehrával, chybovali jsme ve střídání a zároveň hra dozadu nebylo to, co jsme hráli v první třetině. Soupeř svojí White Line (rozuměj lajnu s bílými helmami) nastřídal na naší druhou pětku a tím jsme se dostávali více pod tlak, protože hůře bruslící druhá lajna dávala více prostoru pro tvořivou hru jejich první lajny. Naštěstí byl proti hlavně Dan v kase a tak soupeř potrestal naše zaváhání pouze dvakrát. To už jsme ale dokázali, díky mini Tolíkovi dostat skóre na naší straně na 4-ku. Za zmínku z druhé třetiny ještě stojí střela od modré našeho Martina B., který zasáhl (bez teče kýmkoliv) střešní krytinu stadionu a dá se předpokládat, že majitel zimáku bude muset uplatnit škodní událost u své pojišťovací společnosti. Soupeř po 2. třetině prohrával o gól a dalo se čekat, že nás během posledního „trimestru“ :-D bude tlačit do naší branky. Přesně tento způsob hry následoval a jenom dvě tyčky a břevno nás zachránily od změny počtu branek v naší kase. Soupeř navíc, i díky přísnosti sudího šel dvakrát, či třikrát do čtyřech, což nám umožnilo trochu vydechnout a dopravit tak i 5. branku do soupeřovic sítě po hráčské ose tohoto večera nejúdernější!!! Soupeř pak v závěru ještě zkusil power play, ale po buly v našem obranném pásmu ztratil puk a po několika chybách ve svém vlastním pásmu Tolík zpečetil do prázdné branky konečné skóre na 6:3 pro nás. První hatrick Martina v letošní sezóně! Super. Výborný výkon předvedl i Milan Faltus v obraně hrající na své původní domácí půdě, jak dokazuje fotečka přiložená pod komentářem :-D. Já tomu říkám "roky s vlasama". Dva body z Kralup jsme nevezli snad nikdy, o to více je to cenné vítezství, které v konečném součtu určitě pomůže.

Další utkání již tuto neděli proti hovňákům v 19:30 na Nikolajce. S nimi je to vždycky nahoru dolu podle naší a jejich docházky. Avšak toto pravidlo platí asi pro všechny týmy této soutěže.