HC CODA Praha - HC Stará kovárna 8:5

publikováno 12.10.2015 (aktualizováno 18.10.2015)

11.10.2015 Nikolajka 21:00

V prvním kole letošního ročníku jsme v neděli večer přivítali na ledě domácího stadionu Nikolajka staré známé z týmu HC Stará kovárna, avšak s několika novými tvářemi. Na utkání byl z počátku poměrně přetlak na účast, až se nakonec stalo, že jsme dokázali složit jen tak tak dvě pětky. Někteří to prostě nezvládli časově a tak jsme se museli postavit hned při prvním utkání soupeři s minimálním ideálním počtem hráčů. První utkání začalo ve velikém tempu a po deseti minutách jsem si myslel, že odložím na střídačce půl litr Tulamorky z předešlého večera. Naštěstí nehrající kapitán, prezident, pokladník, trenér a kustod mužstva (vypadá to, že byla plná střídačka lehkoživků, ale je to skutečně jeden člověk) přidělil k nejlepšímu obránci loňské sezóny mladého, trochu opotřebovaného hokejistu, který i přes ulomenou ruku až v rameni dokázal vzadu komandovat celou pětku. Musím říci, že to byla škola pro oba generační rozdíly :-D Skóre jsme otevřeli poměrně brzo, ale soupeř dokázal ihned odpovědět. Tento obrázek se pak prakticky opakoval celé utkání. My jsme těžili z rychlého přechodu do útoku, kdy buď Tolinátorek, či Milan vzali puk na hada a dovezli ho útočníkům až do obranného pásma kovárníků, případně útočné řady dokázaly rychle přejít přes střední pásmo a snažily se kombinovat až k brankáři. Výtečný výkon podal Přéma, který nečekaně dal góla střelou tahem, kterou jsem u něj viděl asi poprvé v životě. Na obou stranách postupně ubývaly síly, ale ani jedno mužstvo nechtělo složit zbraně a odevzdat hru soupeři. Zlomový stav nastal asi při poměru 6:5, kdy jsme trochu přestali bruslit a soupeř nás začal tlačit. K tomu nějaká vyloučení a mohli jsme se začít obávat o výsledek. Naštěstí se probrali útočníci a za vydatné podpory naší nové zdravotní sestřičky v obraně se začalo skóre na naší straně navyšovat až ke stavu 7:5. Již jsme očekávali výjezd rolníka na rolbě, kdy se ještě po chybě v obraně Kovárny dostali před branku Kuba myslím s Přémou a dokonali porážku Kovárny na 8:5.

Parádní výkon na obou stranách a vyhráli prostě Ti s větším štěstím a bojovností. Nejslabším článkem hry byl bohužel sudí, ale i Petr má své dny a tak bylo štěstí, že oba dva týmy měli ve svých řadách hráče a né rváče. No i když u nás…. Máme před sebou celou novou sezónu a tak doufám, že docházka se zlepší a přivítáme na ledě i posily, které se k nám přidaly loni a rozhodně byly obřím přínosem. Navíc se začíná tým omlazovat, což je možná pro Codu dobré znamení a konečně nebudeme skládat obranné dvojice se součtem věků přes sto let!!! Důležitá je však docházka a to se ukáže až po čase, jestli je mládí přínos, či jenom momentální stav pohnutí mysli :-D