HC CODA Praha - HC Kačeři Vinoř 7:4

publikováno 16.03.2015 (aktualizováno 24.03.2015)

22.3.2015 Nikolajka 19:30

Naše letošní předposlední utkání sezóny a poslední domácí zápas v jednom jsme sehráli v parádním čase proti Kačerům z Vinoře. Skóre utkání jsme otevřeli poměrně záhy po tom, co se rozhodčí dokázal obléknout, ledař mu podržel křížky a konečně se sesunul na led, kde pískl úvodní buly. Soupeře to trochu zarazilo, ale nijak neubral na své bojovnosti, kterou navíc výrazně podpořil svojí účastí. Na střídačce soupeře sedělo snad 14 hráčů do pole, u nás devět a ještě jsme si půjčovali hokejky a rukavice. Jak se stává naší tradicí, tak do šatny přichází poslední gólman, jelikož toho má nejméně na sebe a tak nemá kam spěchat. Zpět k hokeji na ledě. Soupeř po chvíli zatlačil, bohužel v našem obranném pásmu, nikoliv na WC a bylo to hnedka 1:1. Naše silné obranné řady celých tří obránců dohromady, dokázaly však vzdorovat soupeři a pro chvíle pobavení a trochu pocitu ze hry jsme dávali, hlavně já, soupeři puky pěkně při rozehrávce rovnou na naší modrou, aby se nemusel tolik vracet do svého pásma. Výrazně proti hernímu projevu obrany byly naše celé dvě útočné lajny, které nahnaly výsledek na rozdíl 4:1. Soupeř pak přidal branku a tak útoku pomohla výjimečně obrana. Snad poprvé v životě jsem dal od modré trojité housle, které skončily za zády kasaře. Ať si Pepa říká, že by obrana měla dostávat pokuty za ty rozehrávky, tohle se nakonec ukázal jako rozdílový gól, který Codu poslal k vítězství a tím i postupu do vyšší soutěže (pokud nějakou příští rok vůbec PLLH bude pořádat). Ještě trochu vzruchu do hry Cody přinesl Tolinátorek, který oznámil, že kdo dá 6. gól, ten bude moci slavit 100-tou branku letošní sezóny s patřičným efektem na dohokejné a na soustředění v Pejru. Jak se později ukázalo, byla to mejlka jako prase a stalo se tak důsledkem nedůsledné školní docházky předmětného hráče, který se pravděpodobně místo matematiky poflakuje po zimácích. Takže Coda na 100. gól stále ještě čeká a my ostatní, kteří máme žízeň také! I přes tento neověřený fakt se po zápase, který Coda zvládla 7:4 ve svůj prospěch, v šatně začali tvořit různé dedukce a varianty, jako a které góly platí a co s brankami 5:0 za kontumace apod. Je až s podivem, jak někteří vylučují obranné šťávy, aniž by měli ověřená fakta a tím pak narušují stmelenost celého kolektivu a v konečném důsledku i výrazně pitný režim ostatních hráčů.

Poslední utkání se hraje za umělého osvětlení a zvuku trouby ponocného v Černošicích tento čtvrtek 26.3. 2015. Začátek proti leaderu soutěže HC Angio sehrajeme ve 22:45 a utkání bude mít určitě skvělý náboj, jelikož se bude hrát přímo o umístění v čele letošní tabulky 6. skupiny.