Úvod » Komentáře k zápasům » Komentáře k zápasům 2014/2015

HC CODA Praha - H.O.V.N.A. 4:1

publikováno 08.12.2014

7.12.2014 Nikolajka 17:00

Čas zahájení zápasu jak na extraligu. Počasí nám taky přálo, jelikož je na Nikolajce v poslední době dost mlhavo, jak na blatech. Na ledě dokonce ubylo i hrbolů a tak se mohlo začít hrát bez větších problémů. Sestavu jsme lepili poměrně složitě, ale nakonec se sešlo slušné coda komando. Soupeř se taky scházel postupně a chvílemi to vypadalo, že jich nebude ani na dvě pětky. První třetina se hrála nahoru dolu a dlouhé minuty byl stav 0:0. Hra byla skutečně vyrovnaná a na obou stranách excelovali oba dva gólmani, kteří předváděli opravdu nevšední zákroky. Myslím, že právě brankářská show byla hlavní příčinou vyrovnaného souboje obou týmů. Nakonec se přiklopilo štěstí na naší stranu. Díky důsledné práci před kasou soupeře se podařilo odražený puk zasunout za záda brankáře soupeře a bylo to 1:0. Během první třetiny se Coda dostala i několikrát do početní výhody, kterou však ani jednou nevyužila. Stejnou možnost dostal i soupeř po faulech z naší strany. Tady však promluvila do vývoje skóre souhra Ály a Horminátorka. První gól v oslabení, nahrávka z našeho pásma na středový kruh od Aleše, kde Martin chvilku počkal na puk a pak ujel vracejícímu se obránci. Brankáře vykoupal v brankovišti a bylo to 2:0. Oslabení pokračovalo a opět souhra výše uvedených dvou dostala pod tlak soupeře v jeho obranném pásmu. Nahození na kasu a dorážka opět zařídily posun skóre směrem nahoru pro Codu. 3:0! Ve druhé třetině se hrálo velmi podobně jako v první. Soupeř rozhodně nerezignoval, ale naše obrana jim nijak výrazně hru v našem pásmu neulehčovala. Musím opravdu objektivně vyzdvihnout bruslení a aktivitu Milana na beku, protože to, co včera nabruslil a kolikrát dokázal puk dovést až před naše útočné řady, se běžně v Codě nevidí. Výborný výkon. Celý tým pak zaslouží pochvalu za předvedenou bojovnost. Dokonce se nekonalo ani žádné naše standardní drama, kdy při poměrně jistém vedení v zápase si dokážeme situaci tak zkomplikovat, že jsme rádi kolikrát i za remízu. Trochu náznaku naší tradiční hry jsme ještě předvedli na konci třetího dějství, kdy jsme se díky faulům dostali pod tlak a do hry 3 na 5. Soupeř do nás tlouk jak hluchej do vrat, ale dokázal již pouze korigovat výsledek na 4:1. Tím se nám dost pokazila nálada na střídačce, protože každý již doufal v placený rum v akci na dohokejné případně na soustředění od mladýho Zajdy, který by tak nulu na kontě získal již při 5. ostrém startu v Codě. Tak uvidíme v dalších utkáních, i když zápisné nás asi taky nemine!

Jak to tak vypadá, tak vánoce strávíme v tabulce do třetího místa. Doufejme, že druhá polovina letošní sezóny se udrží v tendenci její první poloviny a bodové příděly udržíme. 6. skupinu hrajeme již od sezóny 2009-2010 a tak by bylo možná vhodné se posunout zase o krok výše.

Další soutěžní utkání máme až 9.1.2015 v Popovicích od 22:30. Není to zrovna super čas, ale zase je to pátek, tak se dá ráno dospat, pokud někdo nebude makat v sobotu. Odveta s automechaniky z Kunratic bude určitě přímým soubojem o 2. místo v tabulce, tak se na to všichni během svátků individuálně připravte (B)(G)(co)(B)+o(