Úvod » Komentáře k zápasům » Komentáře k zápasům 2014/2015

HC CODA Praha - HC Angio 3:5

publikováno 24.11.2014

23.11.2014 Nikolajka 21:00

Nedělní měření sil s prvními v tabulce začalo poměrně zhurta a kluci z Angio na nás vlítli jak moje rodiče za komoušů do krámu na banány. Zamkli nás v našem obranném pásmu jak na separaci a nebyli jsme schopni vyhodit puk dobré 3-4 minuty od úvodního hvizdu. Jen sevření polevilo, ihned jsme využili pravidla „nedáš dostaneš“ a hned z našeho prvního útoku jsme skórovali do sítě Angio a bylo to 1:0. To trochu uklidnilo hru na obou stranách a začalo se konečně hrát po celém hřišti, což určitě uvítali i ledaři s ohledem na kvalitu ledu v posledních týdnech, ba možná i měsících. Angio hrálo jednoduchý a přímočarý hokej, dlouhá nahrávka za červenou na rychle bruslící křídla, která zatáhla puk a buď přímo na kasu, či s přihrávkou do druhé vlny dělala naší obraně veliké starosti. Nebyli jsme schopni zadržet tyto rychlé výpady již ve středním pásmu a bohužel jsme čekali na hráče až na naší modré. Tam nás velmi často přebruslili právě díky rychlosti, kterou nabrali ve středním pásmu. Přesto hra byla vyrovnaná a v tempu, které by slušelo i vyšším úrovním pražské soutěže. Do konce první třetiny jsme navýšili skóre o další branku a doufali jsme, že se hra více otevře a dobře bránící soupeř nám dovolí více pohybu v jejich třetině. Přesně opak byl pravdou a hned v úvodu druhého dějství soupeř dokázal snížit na rozdíl branky. To pro nás však neznamenalo varování a stále jsme hráli poměrně dopředu. Soupeř využil dalšího zaváhání a po šťastném odrazu puku přímo na čepel hokejky před naší kasou, útočník Angia skóroval do prázdné poloviny naší svatyně. Prostě platí, že až 80% branek padá po dorážkách u brankoviště. Pak se mi přesně nevybavuje jak a kdy následovali branky, ale myslím, že do konce 2. třetiny jsme dokázali pozvednou ještě jednou vedení na naší stranu na 3:2, které soupeř poměrně záhy urovnal opět vyrovnávací brankou po zaváhání v našem obranném pásmu. Naše útoky se stupňovaly a ve třetí třetině jsme soupeře tlačili a určovali hru. Bohužel nešťastné vyloučení, kdy zebromuž vyloučil za držení, dle mého názoru, přesně opačně, soupeř využil v druhé polovině přesilovky početní převahy a poslal svůj tým poprvé za večer do vedení. V té době začala naše lavička kombinovat sestavu na ledě a posílat do hry hráče, kteří nemají hokejku na opírání jako já, ale dokážou se i otočit na bruslích bez pomoci zahnutí mantinelů v rohu ledové plochy. Ani tato taktika nám nepřinesla kýžené ovoce a i když naši útočníci bušili do gólmana Angia, ten již nekapituloval. Potom nám soupeř v závěru, díky zbytečně hře rukama do obličeje, nabídl přesilovku, na kterou vlítlo to nejlepší, co jsme ten večer měli k dispozici. Impotence našeho útoku však trvala až do konce. Naopak, soupeř se po chybě při rozehrávce ve středním pásmu zmocnil puku a několik vteřin před koncem zápasu nám nasypal poslední gól na závěrečných 5:3 pro srdcaře. Velikou pochvalu zasluhuje Zajda v kase, to co včera předvedl bylo neskutečné a myslím, že hráči Angio si chvílemi museli rvát vlasy pod helmou na střídačce. Jeho zákroky rozhodně pomohly k tomu, že jsme mohli s HC Angio hrát po celou dobu zápasu vyrovnaný hokej.

Utkání se hrálo v naprostém klidu a bez zbytečných osobních antipatií. Byl to opravdu bezva hokej a i přesto, že jsme odešli se sklopenými hlavami, zanechali jsme na hřišti dobrý dojem. Žádné nervy, dohrávání a provokace. Prostě obě dvě strany si přišli zahrát hokej a diskuse si nechaly na vánoční tržiště.

Byl doplněn termín odvety v Černošicích na konec února 2015. Čas je nehorázný a místo taky. Tyhle časy konání zápasu by měly býti již pod zákonem a považovány za cílený útok na zdraví hráčů nad 45 let. Myslím, že odveta nebude mít takovou úroveň jako zápas na našem domácím ledě.

Již dnes další utkání s První Spotřební, tradičním soupeřem posledních let. S nimi to máme nahoru dolu. Vždycky si myslíme, že 5:0 už je v pohodě a čekáme, že se soupeř samostatně dorazí a ejhle, ono to tak není. Když budeme hrát jako včera a útočníci dají více gólů, pak nemůžeme prohrát ani náhodou. Tak večer na modrý…