HC CODA Praha - Roosters 9:6

publikováno 10.11.2014

9.11.2014 21:00 Nikolajka

Včerejší utkání přivedlo na náš domácí led Kohouty. Naše sestava byla trochu oslabena o nachcípánky, ale i tak se Coda postavila k zápasu odpovědně již od počátku. První třetina byla zcela v režii Cody a tak jsme se mohli na začátku druhého dějství těšit z náskoku 5:0. Takový náskok však pro naše řady znamená většinou výzvu, jak zápas trochu zamotat a tak se výsledek díky bojovnosti hráčů Roosters na konci 2. třetiny opět výrazně změnil, tentokráte ve prospěch Kohoutů a bylo to 5:4. Klasická situace. Trochu to připomínalo model z Kralup se Šavlemi. Naštěstí se stejný scénář neopakoval a dokázali jsme i přes nervy jako prase, udržet náskok a zároveň i skórovat, což v konečném součtu vyneslo vítězství našim barvám. Soupeř zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Skutečně přijeli Kohouti hrát hokej a patří v soutěži k nejklidnějším týmům s výbornou hrou. Tentokráte, ale jejich bojovnost a umění nestačili na připravenou Codu a když pomineme i Mlaďasovo zaváhání při samostatném nájezdu a pak i jeho střelu mimo kasu, ve které stál už jenom hráč, může být soupeř i rád za to, že nedostal větší příděl. Pro Toma to však pravděpodobně znamená návštěvu u očního, případně změnit dodavatele veselých rostlinných preparátů, které mu nebudou tolik motat ruce. Výborně se připravil i Zahy, který se do zápasové přípravy pustil již s denním předstihem a přinesl sebou na zápas hráče navíc. Chvílemi s ním opičák jezdil na rameni, chvílemi viděl dva puky, ale svých obranných činností dostál na výbornou a hlavně celé utkání přežil. Jak se říká „štěstí přeje připraveným“. Zápas pak proběhl v pohodě i díky předzápasovému psychologickému školení našeho „Hormona“ (já bych si to nedovolil, ale nazval ho tak i samotný prezident klubu a doma mu už nikdo jinak neříká), který odehrál zápas pod barbituráty zklidňujícími jeho „kladiva“.

Další zápas nás čeká již tuto středu v nočních hodinách proti tradičnímu soupeři  z Vokovic H.O.V.N.A., který začíná v nekřesťanskou hodinu 22:30. Zároveň se na 99% představí naše dvě nové posily, nechte se překvapit.....